Jak stworzyć własny Ex Libris?
Jak stworzyć własny Ex Libris?

Jeśli jesteś miłośnikiem książek, na pewno znasz ekslibrisy – ozdobne znaki umieszczane wewnątrz okładki, ich nazwa pochodzi z łaciny i oznaczają "z książki". Ekslibrisy to doskonały sposób na personalizację swojej biblioteki i dodanie jej wyjątkowego charakteru. Jeśli chcesz stworzyć własny ekslibris niniejszy artukuł zawiera kilka cennych wskazówek dotyczących zrobienia wałsnego stempla z ekslibrisem.

Obecnie powszechną formą Ex Libris są personalizowane pieczątki drewniane, których odbicia umieszczane są bezpośrednio na stronach tytułowych lub na innych wybranych kartkach książki. Tworzenie własnego ekslibrisu trzeba zacząć od zastanowienia się co ma się znaleźć w projektowanym wzorze. Wybierz motyw dla swojego ekslibrisu, który będzie dla Ciebie ważny. Może to być coś, co odzwierciedla Twoje zainteresowania, hobby lub przekonania. Niektórzy ludzie wybierają motywy rodowe lub herby swojej rodziny Można skorzystać np. z gotowych wzorów ex libris do personalizacji własnym imieniem i nazwiskiem dostępnych w naszej ofercie w postaci gotowych, personalizowanych pieczątek do książek - zobacz ofertę. Takie drewniane stemple z gotowymi wzorami ex libris do spersonalizowania jedynie tekstem są dostępne z różnymi motywami zarówno tymi uniwersalnymi w postaci książki, półek z książkami,prostych ozdobników, jak i różnymi innymi motywami zwierząt, drzew, roślin, przedmiotów i innymi opracowanymi wzorami.

Możesz również przygotować własny, indywidualny projekt ex libris do wykonania na drewnianym stemplu. Aby było możliwe wykonanie samodzielnie zaprojektowanego znaku exlibris bezpośrednio na drewnianym stemplu trzeba go przygotować w komputerowym programie graficznym w wersji wektorowej najlepiej w pliku pdf., w wersji jednokolorowej (achromatycznej). Przygotowany gotowy wzór można przesłać do wykonania na pieczątce przez naszą pracownię, w tym celu należy skontaktować się z nami drogą e-mailową - kontakt - wykonanie stempla z własnym gotowym projektem.

Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie stworzyć projekt, możesz zwrócić się do nas , stworzymy go dla Ciebie. W tym celu należy  się z nami skontaktować drogą e-mailową i wysłać do nas dokładne wytyczne opisujące jaki motyw graficzny ma się znaleźć na stemplu z exlibrisem - kontakt indywidualny projekt ex libris. Na podstawie otrzymanych wytycznych określimy czy podejmiemy się zlecenia i wycenimy usługę zaprojektowania Twojego ekslibrisu na zamówienie. 

Ekslibrisy to doskonały sposób na personalizację swojej biblioteki. Mogą być wykonane z różnymi motywami graficznymi i w różnych stylach, aby odpowiadały Twoim upodobaniom i preferencjom. Przyjrzyj się przykładom ekslibrisów, aby znaleźć inspirację i stwórz swój własny, unikalny znak książkowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium